Reference / Rodinné domy

Rodinný dům v Chlumu

chlumAgregatTento rodinný dům v Chlumu vznikl přestavbou bývalé podsklepené stodoly. Do obývacího pokoje spojeného s kuchyní se dostaneme po pěti schodech. Další schody nás čekají do dětských pokojů či do pracovny a ložnice umístěné v dalším křídle. Tento objekt svým počtem schodů prakticky znemožňuje použití klasických těžkých vysavačů. Pro alergiky a paní domu příznivé je využití centrálního vysávání.

Agregát centrálního vysávání je umístěn v garáži, výfuk je vyveden do zahrady.

Realizace v kuchyni

starostovaKuchynCentrem domu je samozřejmě kuchyň spojená s obývacím pokojem. Velice praktická je zdířka vysavače zabudovaná do kuchyňské linky.

Již jste ji našli? Ano, je to ta bílá zásuvka u podlahy vlevo od trouby.

Každá kuchařka, které pomáhala dcera válet těsto či strouhat staré rohlíky, ví, jak rychle vznikne množství prachu, který je nutné zamést. S vestavnou zásuvkou není nic jednoduššího. Zameteme prach a zásuvku aktivujeme jednoduchým přepnutím. Všechen prach v mžiku zmizí. Žádná lopatka, žádné košťátko.

Zásuvky umístěné pod oknem

starostovaZasuvkaVytápěná podlaha udržuje dlažbu příjemně teplou, přesto je možné, že během léta bude potřeba do kuchyně umístit koberec. Ten ocení zejména děti. Pro jeho čištění je pak s výhodou použita zásuvka nenápadně umístěná pod oknem.

Nic naplat, rozvody pro centrální vysavač nelze jednoduše dělat do dokončené stavby, raději o tři zásuvky více, než o jednu méně. Zapomenuté zásuvce lze předcházet konzultací s odborníkem.

Nerezové štěrbina a vysavačové zásuvka

zasuvkazasuvkaUkázka realizace nerezové štěrbiny a vysavačové zásuvky v interiéru domu.

Garáž dřevostavby

vysavac2Obrázek ukazuje vysavač v garáži dřevostavby. Zásuvka na agregátu je pak využívána pro vysávání automobilu. Zde je namontován v dostatečné výšce, aby byl prostor pod ním dále využitelný, např. pro pracovní stůl.